Alışverişte Trendleri Yakalamanın Kolay Yolu: Paykasa Kart

Alışverişte Trendleri Yakalamanın Kolay Yolu: Paykasa Kart

Yenilikleri en yakından takip eden kimlerdir?  Gelişmelere en kolay kimler ayak uydurabilir? Yükselişe geçenler, kimlerin kararı ile belirlenir? Bu soruya elbette gençler, cevabı verdiğinizi duyar gibiyiz. Çoğumuzun gözlemlediği gibi yeni nesil, teknolojik aletlerle çokça vakit geçiriyor. Araştırma yapmak, internette gezinmek, oyun oynamak, alışveriş yapmak, vakit harcanan etkinlikler arasında yer alır. Alışveriş demişken, E-ticaret yapan firmaların bu yeni ödeme seçeneklerinden olan Paykasa ile öde seçeneğini ödeme ekranlarına ekleyerek, ne gibi artılar kazanacaklarını açıklamaya çalışalım. Yazımızda, Paykasa ödeme kanalı kullanmanın avantajlarına değineceğiz.

 • Yukarıda da bahsettiğimiz gibi, son dönemin yükselişte olan elektronik paralarından Paykasayı kullanmak, gençleri, dolayısıyla yeni müşterileri yakalamanın bir yoludur. Geçmişten geleceğe uzanmanın yolu, yeniliklere açık olmak, değişen alışveriş trendlerini takip etmekle mümkündür.
 • Son teknolojiyi takip eden elbette sadece gençler değil. Her kesimden kullanıcılar, yenilikleri takip ederek, alışveriş yapmanın konforlu yolunu arıyor. Müşteri taleplerine cevap vermek de, elbette E-ticaret yapan firmalara düşüyor.
 • Özellikle şunu belirtelim, Paykasa almak herhangi bir üyelik gerektirmez. Dolayısı ile aklımızda tutulması gereken şifrelere bir yenisini eklememiş oluruz.
 • Bu kartlar için aidat ödenmesi gerekmez. Bu açıdan bakıldığında, müşterilere ilaveten maddi sorumluluklar yüklenmemiş olur. Hızlı, güvenli ve uygun fiyatlı alışveriş tercih edenler, Paykasa ile ödeme seçeneği sunan siteleri tercih edeceklerdir.
 • Paykasa, ön ödemeli bir kart olduğundan, aslında ileride sahip olacağımız ürünü ya da hizmeti peşin ödemiş oluruz. Sürprizle karşılaşmayız. Örneğin bir oyun içinde, acilen havale yapmamız gerekiyor. O an ulaşabileceğimiz ödeme banka ya da kredi kartımız da yok. Bu zevki yarım bırakmak istemiyoruz. İşte o an elimizdeki Paykasayı hatırladığımızda, sorun anında çözülecektir. Böylece, kullanıcılar rahat bir nefes alıp, ilgili siteyi takip ettikleri için memnun olacaklardır.
 • Müşteri memnuniyeti demek, o ürün veya hizmetin doğal yollarla daha çok reklamının yapılması demektir. Reklam demek, gelirlerin artması demektir. Bu, büyüme yolundaki siteler için, son derece önem arz eder. Alternatif ödeme kanalı bulundurmak, bu durumda da yarar sağlayacaktır.
 • İnsanlar, alışveriş yaparken, deyim yerindeyse, ipin ucunu kaçırmak istemezler. Güvenli sularda olmak, onları daha iyi hissettirir. Bu tarz kullanıcılar, sonsuz limitler yerine, kendi belirledikleri miktarlarda alışveriş yapmak isterler. Paykasa ile bakiyeyi müşteriler yönettiğinden, bu onlara bir rahatlık sağlayacaktır. Sınırları biliyor olmak, onlara güvende ve huzurlu hissettirecektir.
 • Paykasa kart, sabırsız müşterilerin de isteklerine cevap verir. Günün her saati, her yerden internet üzerinden online olarak hemen alınıp kullanılabildiği için, her koşulda kullanımı kolaydır.
 • Paykasa ile ödeme alınırken TC kimlik, adres gibi hiçbir kişisel bilginin istenmemesi, internet üzerinden alışverişe uzak duranları da kendine çekecektir.
 • Bu kartı 18 yaşından küçükler temin edemez. Aileler, böylelikle çocukları üzerindeki hâkimiyeti de, fark ettirmeden sağlamış olurlar. Birlikte yapacakları sanal alışveriş, daha çok vakit geçirmelerine olanak sağlayacaktır.
 • E-ticaret demek, dünyanın her yerinden insanlara ulaşmak demektir. Türkiye ‘de olsanız bile, Norveç’te yaşayan bir müşteriniz olabilir. Bu konuda da Paykasa bu firmalara pratik bir yol sağlar. Ödeme almak için, birkaç dakika yeterli olacaktır. Müşteri hesap bilgilerini paylaşmadan, en hızlı şekilde ödemesini gerçekleştirdiği için, karşılıklı bir memnuniyet söz konusu olabilecektir.
 • Müşteri ve satıcının etkileşimde olması, artık çok doğal bir eylemdir. Siteler ne kadar ulaşılabilir olurlarsa, müşteriler dikkate alındıklarını hissedeceklerdir. Dolayısı ile Paykasa kullanıcıları için de bir alan açmak, ticaret sitelerine değer katacaktır.

Leave a comment